עושים שוק: השיטה הסודית לאחסון עגבניות כך שישארו טריות!

עושים שוק: השיטה הסודית לאחסון עגבניות כך שישארו טריות!


קבלו את הכתבה הראשונה בסדרת הכתבות של “אצא לי השוקה”. והפעם, איך מאחסנים עגבניות בבית? למי איכפת אתם שואלים? האמת שלנו זה אכפת! בעוד שחלקנו כנראה קונים את עגבניות משומרות לעתים קרובות, לסלט או תבשיל כזה או אחר, האם אתם מכירים את השיטה הנכונה לשמירה על העגבניות שלכם טריות וטעימות? לא משנה מה מטרת השימוש בהן: סלט, שקשוקה או מטבוחה , אתם עדיין צריכים לשפר את הידע שלכם על איך לאחסן עגבניות כדי להפיק את המרב מהם.

האם אפשר לשים את העגבניות על האי או במזווה?

בוסר – האי בטמפרטורת המטבח / המטבחון או המזווה הצונן הוא המקום הטוב ביותר כדי להבשיל את העגבניות. עגבניות בוסר הן בדרך כלל ירוקות או שיש להן כתמים של קליפה ירוקה העליהם.
כדי להבשיל באופן טבעי, תחילה יש להסיר את כל הגבעולים או העלים. ואז, להניח את העגבניות “המצולקות” בצד. הסרת הגבעולים מפסיק את זרימת הלחות שבורחת דרכם. ברגע שמאחסנים אותן בצורה מהופכת זה עוזר למנוע את הלחות שנכנסת לעגבניה וגורמת לעובש לגדול ובעצם להרוס אותה.

אם אתה רוצה שהן יבשילו מהר, יש להניח אותן בשקית בכדי “שינשמו”. באופן אידיאלי, זה יהיה שקית נייר.  אבל שקית ניילון עם כמה חורים בה גם יספיקו. זה יגרום להן להבשיל מהר יותר ניתן גם יכול לאחסן עגבניות בשקית נייר עם פירות או ירקות אחרים (כגון אבוקדו או בננות) בכדי לייצר אתילן.עגבניות בשלות – אם הן בשלות, עדיף לאכול אותן בצורה הטובה ביותר בהקדם האפשרי, או לאחסן אותן במקרר (ראה בהמשך)
עגבניות בשלות – אם הן בשלות, עדיף לאכול אותן בצורה הטובה ביותר בהקדם האפשרי, או לאחסן אותן במקרר (ראה בהמשך)

האם אפשר לשמור על העגבניות במקרר?

בוסר – עגבניות בוסר צריך להיות מאוחסנות על השיש או במזווה (ראו למעלה). הסיבה לכך היא ששמים אותם במקרר זה מאט משמעותית את תהליך ההבשלה. במקרים מסוימים, תהליך ההבשלה יופסק לצמיתות, כלומר העגבניות לעולם לא יהיו בשלות.
עגבניות בשלות – אם יש לך עגבניות בשלות ואתם לא יכולים או צריכים להשתמש בהן מיד, אתם צריכים לשים אותן במקרר. זה יאט באופן משמעותי או אפילו יעצור את תהליך הבשלה. בגלל תהליך הקפאת התאים, עגבניות יהיה רכות כאשר הן מופשרות. זה אומר שהן יהיו טובות לבישול. הן לא יהיה טובות לאכילה בסלט או כל מאכל טרי. יחד עם זאת, תהליך ההקפאה עוזר לשחרר את הקליפה , מה שהופך אותן להרבה יותר קלות לקילוף.

איך לגלות האם העגבניות מקולקות או פג תוקף?

תביטו – הסימן האמין ביותר אם העגבניה התקלקלו הוא כמובן עובש. עובש ייראה כמו כתם ירוק כהה או כתמים שחורים על הקליפה של העגבניות, כמו גם כתמים לבנים. אם הקליפה מראה סימן של קמטים, זה גם מראה על עגבניה מקולקלת או שהולכת להתקלקל ממש בקרוב. עגבניות מקולקלות נוטות גם לנטוף נוזלים. אם אתם מרימים עגבנייה ומבחינים כי יש נוזל מתחתיו, אככל הנראה הרמתם עגבניה מקולקלת.
תרגישו – אם עגבנייה רכה או רגישה כאשר ניתנת לסחיטה קלה, היא מקולקלת
תריחו – אם אתה מגלים כי העגבנייה מייצרת ריח מריר או לא נעים, ככל הנראה היא מקולקלת ויש להשליכה לפח.

 יש לכם מתכונים עבור עגבניות בוסר או עגבניות ירוקות שאתם רוצים לחלוק? האם הקפאת עגבניות בשלות קלות יותר לקילוף במקום להשתמש במים חמים? מהו הסוג האהוב עליך של עגבניות? נשמח לשמוע את הדעה שלך.
Leave a reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.